• Home
  • Nuttige adressen
  • Nieuws
    • Berichtgever
    • Kranten
    • Media
  • Toeristisch
  • Fotos
  • Films
  • OVZM
  • Dorpsplatform
  • B17
  • Geschiedenis

Nieuws en Media

  • Home
  • Nuttige adressen
  • Nieuws
    • Berichtgever
    • Kranten
    • Media
  • Toeristisch
  • Fotos
  • Films
  • OVZM
  • Dorpsplatform
  • B17
  • Geschiedenis

Meer info over ZegveldZorgt?

Logo klein

Nieuws 2026

De Rabo ClubSupport stemcampagne is begonnen!

De Rabo ClubSupport stemcampagne is begonnen! 
Je kunt stemmen via de RaboApp of via de website https://www.rabobank.nl/leden/clubsupport
Maak de Zegveldse vclubs blij met jouw stem! Je kunt 3 stemmen uitbrengen! Iedere vereniging kan jouw stem goed gebruiken!
Je kunt nog stemmen tot 29 september, dus heb je nog niet gestemd, doe het dan snel!
Hieronder staan de Zegveldse clubs die meedoen aan Rabo ClubSupport.

Stichting de Berichtgever
Brandweer vereniging Zegveld
Culturele Stichting Zegveld
EHBO vereniging De Meije-Zegveld
Gymvereniging Zegveld
Rouwcentrum Zegveld
Muziekvereniging KNA
Schietvereniging De Witte Roos
Voetbalvereniging Siveo '60
Christelijke Oranje vereniging Zegveld
Stichting Welzijn Zegveld
Polsstokvereniging Zegveld
Tennisvereniging Miland

Hartelijk dank namens alle Zegveldse clubs!

Krantenknipsels augustus 2026

PR-regen bij Hollands kampioenschap polsstokspringen

Zegveld - De polsstokverspringers Rian Baas en Suzanne Mulder pakten zaterdag in Zegveld de titels bij de senioren tijdens het Hollands kampioenschap. Baas besliste de wedstrijd in zijn laatste finalepoging met een sprong van 20,80 meter. Daarmee passeerde hij thuisspringer en clubvoorzitter Wijnan van Ingen, die met 20,29 meter zijn persoonlijk record met ruim een halve meter verbeterde.

Het Hollands kampioenschap trok zaterdag ongeveer 700 mensen naar de accommodatie van Polsstokclub Zegveld. Ondanks de harde wind en enkele regenbuien zorgden de springers voor een middagvol persoonlijke records. Wijnan van Ingen had niet verwacht dat hij ver zou komen. "Hier ben ik heel blij mee. Dat ik uiteindelijk als tweede eindig, mag de pret niet drukken", aldus Van Ingen. Baas zag in de finale meerdere concurrenten de fout in gaan en koos ervoor zijn polsstok wat minder ver in het water te steken. Dat pakte goed uit: hij klom naar de top van de stok en maakte een goede uitsprong. Hij werd eerste.
Ook bij de vrouwen bleef het spannend. Joriene Baas uit Oudewater stond lange tijd bovenaan, maar werd in de finale voorbij gesprongen door Suzanne Mulder uit Vlist. Mulder kwam tot 16,14 meter, tegenover 15,97 metervoor Baas. "Ik won al eens verrassend de NFM, maar deze titel is zeker zo mooi", zei Mulder.

Lees meer …

Collectanten brandwondenstichting gezocht!

brandwondenstichting

Hollands Kampioenschap Polsstokspringen 15 augustus

Op zaterdag 15 augustus vindt in Zegveld het Hollands Kampioenschap Polsstokverspringen plaats🤩!

De beste 48 springers uit het Groene Hart nemen het in vijf verschillende categorieën tegen elkaar op in de strijd om de Hollandse titel🚀. Naast spectaculaire sprongen is er deze middag ook van alles te beleven voor jong en oud:

🛝Springkussen, mini-kraantjes en een speelhoek voor de kinderen
🍔Uitgebreide catering met heerlijke broodjes, drankjes en boerderij-ijs
💦Na afloop is er een gezellige, ontspannende activiteit op het water

Aanvang wedstrijd: 13.45 uur. Kom genieten van een sportieve en gezellige middag. Iedereen is van harte welkom!
polsstok

Krantenknipsels juli 2026

Wollige grasmaaiers op het veld


ZEGVELD - Met het grootste gemak steken ze de middenlijn over en voor je het weet duiken ze op in het strafschopgebied van de tegenstander. „Er zijn nogal wat mensen in Zegveld die wandelen en als ze langs onze velden komen is het altijd een gespreksonderwerp", grinnikt Siveo'60-voorzitter Bryan Burggraaf. De preses van de zaterdagvierdeklasser heeft het in dit geval niet over de prestaties van het vlaggenschip van de dorpsclub, maar over de schapen van schapenhouder Dirk Haring, die in de zomermaanden op het tweede
veld grazen. Een niet-alledaags beeld.

Lees meer …

Krantenknipsels juni 2026

Irritatie bewoners de Meije rond afsluitngen
'Is de weg dicht, dan ben je een half uur het bokje'

Jorrit Streng
De Meije - Tot onvrede van bewoners is de Meije dit jaar keer op keer afgesloten. Geregeld gaat de weg op de schop en lang niet altijd wordt dat goed gecommuniceerd. De gevolgen voor aanwonenden? Zij moeten soms onverwachts tientallen kilometers omrijden.
Woensdag is het wéér zover. Dan wordt de Meije voor de zoveelste keer in korte tijd afgesloten voor autoverkeer. Eerder dit jaar was de weg in januari, mei en juni al meerdere dagen dicht voor autoverkeer. Fietsers en wandelaars kunnen er dan wel gewoon langs.
Maar ben je afhankelijk van je auto, dan heeft dat vaak flinke gevolgen voor bewoners van de smalle dijkweg. Een afsluiting ter hoogte van 'Meije 5', zoals die er in de afgelopen maanden meermaals was, snijdt de bewoners die met de auto richting Alphen moeten na-
melijk flink de pas af, vertelt Meije-bewoonster Rosemarijn Damen.

Lees meer …

Bingo 17 juli

Bingo 17 juli

Alpha Zegveld

logo alpha

'Kom je samen zoeken?'

Voor meer informatie: www.alphazegveld.nl 

Jaarverslag Ooievaars buitenstation Zegveld 2025

Het ooievaarsseizoen begon met een oproep op Facebook om mee te doen met de ooievaars-wintertelling. Op 18 en 19 januari telden waarnemers in het hele land hoeveel ooievaars er in Nederland bleven overwinteren. In Zegveld werden er geen ooievaars gespot; 'onze' ooievaars struinden elders door de polder.
Begin februari keerden de eerste ooievaars in Zegveld terug van de wintertrek. Op Valentijnsdag zat het eerste koppel weer op een paalnest. In april werden de eerste eieren geteld. In totaal telden we (op 26 april) 27 eieren op 7 paalnesten (één was er niet bezet). 15 maart maakten we een begin met een nieuwe beschoeiing van de eendenhokken, met dank voor de hulp en financiële bijdrage van Moelis&Company!

Lees meer …

Zwem4daagse Nieuwkoop 2026

In Zwembad ‘De Wel’ in Nieuwkoop organiseert Zwemvereniging De Plas van maandag 13 juli tot en met donderdag 16 juli a.s. van 18:00 - 20:15 uur weer een spetterend festijn! Je kan 4 avonden zwemmen en ondertussen genieten van de vele leuke activiteiten in en rond het zwembad. 

Zo is er iedere dag een speurtocht, verschillende spelletjes en op donderdag de welbekende luchtbeddenrace en kleurwedstrijd. Ook komt de brandweer langs, worden op dinsdag pizza's en op donderdag wafels gebakken.

Voorinschrijven is alleen online mogelijk, dat kan via www.zvdeplas.nl/z4d. Het inschrijfgeld bij voorinschrijven is € 10,00 p.p.

Vanaf maandag 13 juli is inschrijven alleen tijdens de zwemvierdaagse bij de inschrijftafel in het zwembad mogelijk en het inschrijfgeld is dan € 11,50 p.p. 

Wij maken er 4 leuke, sportieve dagen van!

Zegveld Zomert

Zegveld Zomert

Kanovaren met boswachter over de Nieuwkoopse Plassen

Persfoto Kano Natuurmonumenten Rene Koster

Wie de Nieuwkoopse Plassen echt van dichtbij wil beleven, kan twee keer per maand mee met een kanotocht van Natuurmonumenten. De boswachters organiseren peddeltochten door dit uitgestrekte natuurgebied. Vanaf het water ervaren deelnemers de rust, de ruimte en de rijkdom aan planten en dieren. De eerstvolgende vaartocht is zondag 28 juni.

Lees meer …

Natuurmonumenten lanceert nieuwe fietsroute rond de nieuwe natuur van de Nieuwkoopse Plassen

Natuurmonumenten presenteert een nieuwe fietsroute van ongeveer 33 kilometer rond de Nieuwkoopse Plassen. De route voert langs brede watergangen, bloemrijke oevers en natuurlijk door de rustige dorpjes waar je onderweg kunt pauzeren bij verschillende horecagelegenheden. Fietsers starten bijvoorbeeld bij werkschuur De Kievit in Woerdense Verlaat en ontdekken vervolgens stap voor stap hoe rijk en gevarieerd het landschap is. Boswachter Juriaan van Leeuwen: “Dit is een route die je meeneemt langs het plassengebied. Je ziet in één middag hoe veelzijdig de natuur hier is.”

Lees meer …

Krantenknipsels mei 2026

'Plannen hebben gevolgen voor dorp'

René Cazander

De plannen van de provincie met het landelijk gebied kunnen gevolgen hebben voor de leefbaarheid en gemeenschapszin in ons dorp. Daarvoor waarschuwt het Dorpsplatform Zegveld. 
De provincie presenteert het Utrechts Programma Landelijk Gebied (UPLG) als een samenhangend en geborgd pakket aan maatregelen voor natuur, water, bodem, klimaat en landbouw voor de periode 2026-2035. Maar de omstreden plannen, die voor een deel alweer wat zijn afgezwakt, raken vooral het landelijk gebied binnen de provincie, zoals een deel van de bewoners en bedrijven in Zegveld, voorziet het dorpsplatform. 'Wie nu het UPLG met al zijn (beperkende) maatregelen beziet, vraagt zich af hoeveel melkveebedrijven het nog kunnen blijven volhouden. Hoeveel zullen er na 2035 nog over zijn in Zegveld? Misschien 10, misschien nog minder', meent het Dorpsplatform Zegveld. Als dat sombere beeld werkelijkheid wordt, heeft dat gevolgen voor de sociale cohesie binnen de dorpsgemeenschap, stelt het
Dorpsplatform.

Lees meer …

Natuurclub Kids Zegveld

Buiten spelen en in de natuur zijn is goed voor kinderen, dat weten we allemaal.

Natuurclub kids
Het stimuleert zelfvertrouwen, creativiteit, sociale intelligentie en het vermogen tot abstract denken. Daarnaast is het belangrijk dat kinderen zich verbonden voelen met de natuur. Zij zijn immers onze toekomstige natuurbeschermers, beleidsmakers, boeren burgers en bouwers.
Annemarie Spruit uit Zegveld is een natuurmens en geniet met haar man en 2 jonge kinderen volop van de natuur en het buiten zijn. Omdat ze dit anderen ook gunt, kreeg ze het idee een club op te richten voor alle jonge kinderen en ouders: Natuurclub Kids Zegveld.

Lees meer …

Pagina 1 van 2

  • 1
  • 2

Volg Zegveld.net nu ook op

Facebook         twitter

Heeft u suggesties, ideeen, of vragen. Mail het ons! redactie@zegveld.net